Jandarma 300 Muvazzaf Subay Alacak

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi (JSGF);

(1) Jandarma Genel Komutanlığının ihtiyaç duyduğu (Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine sadece J.Gn.K.lığı için öğrenci temin edilecektir.) miktarda subay yetiştiren, bir yılı İngilizce hazırlık (Sınavlarda başarılı olarak kayıt yaptıran öğrenciler, İngilizce muafiyet sınavına tabi tutulacaktır. Bu sınavda başarılı olanlar doğrudan 1’inci sınıftan başlayacaktır.) olmak üzere (5) yıl lisans düzeyinde eğitim-öğretim veren İçişleri Bakanlığına bağlı yükseköğretim kurumudur.  JSGF’de subay diplomasının yanı sıra ulusal ve uluslararası geçerliliği olan lisans diploması da verilmektedir.

(2)JSGF’de öğrencilere lisans programı öncesinde nitelikli bir İngilizce hazırlık eğitimi verilmekte ve başarılı öğrencilere yurt dışında dil imkânı sunulmaktadır.

(3) JSGF’den mezun olan subaylar ülkenin emniyet ve asayişinin sağlanmasında temel rolü oynayan Jandarma Genel Komutanlığının yönetim kademelerinde görev almaktadır.

(4)JSGF’de öğrenim gören bütün öğrencilerin bütün ihtiyaçları (yemek, yatak, kıyafet, harçlık, eğitim-öğretim giderleri vb.) devlet tarafından karşılanmaktadır.

(5) JSGF’de lisans düzeyinde eğitim aldıktan sonra Teğmen nasbedilen subaylar; 926 sayılı TSK Personel Kanunu hükümlerine göre aylıklarına ilave olarak; silahlı kuvvetler tazminatı, aile ve çocuk yardımı, doğum ve ölüm yardımı, tayın bedeli, emniyet ve asayiş hizmeti tazminatlarından yararlanmaktadır.

(6) Jandarma subayları; orduevlerinden, lojmanlardan ve Ordu Yardımlaşma Kurumunun (OYAK) imkânlarından istifade etmektedir.

HABERİN DETAYLARI VE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ