Memur Temini İlanı

MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI , KUVVET KOMUTANLIKLARI VE MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİNE 2019 YILI MEMUR TEMİNİ 

Milli Savunma Bakanlığında yapılan açıklamaya göre değişik branşlardan askeri memur alımı yapılacaktır. 6-7-9 Temmuz 2020 tarihlerinde başvurular yapılacaktır.
Haberin detayları aşağıdaki gibidir;
1. Milli Savunma Bakanlığı, Kuvvet Komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesinde istihdam edilmek üzere Memur Temini faaliyetleri 6-7-9 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacaktır.
2. Başvurusu kabul edilen adaylardan, alım yapılacak her unvan için kadro sayısının 6 katı kadar aday ilgili KPSS puanına göre sıralanarak taban puanlar belirlenmiştir.
3. Başvuru Kılavuzunda belirtilen esaslar çerçevesinde; Şehit/Gazi yakınları, ilgili puanlarına %10 eklenerek sıralamaya alınmıştır.
4. Alım yapılacak unvanlara ait taban puanları görmek için tıklayınız
5. Adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Eğitim Merkezi ‘nde (Emniyet Mahallesi, Celal Bayar Blv. 77-A, 06560 Yenimahalle / ANKARA ) hazır bulunacaklardır.
6. Belirtilen tarihte sınav merkezinde bulunmayan adaylar sınav haklarını kaybedeceklerdir.
7. Adaylar sınava gelirken Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri şeffaf kapaklı mavi dosya içerisinde getireceklerdir. Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız
8. Adayların sınava gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.
9. Adayların, Koronavirüse karşı tedbirler kapsamında sınavın icra edileceği yerin nizamiyesinden itibaren yapılan uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket etmeleri, sosyal mesafeyi korumaları ve maskelerini usulüne uygun şekilde takmaları önem arz etmektedir.
10. Adayların (Cep telefonu, akıllı saat, fotoğraf makinesi v.b.) ses ve görüntü kaydedici cihazlar ile sınav merkezine girişi kabul edilmeyecektir.
11. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri sonlandırılacaktır.
12. Mülakata gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
13. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile tebligat yapılmayacaktır.
14. Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız
 
Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan bölüme bakınız.
İlave sorularla ilgili irtibat numarası      : 0 (312) 562 05 43
Belgegeçer (Fax)                                       : 0 (312) 319 43 67