MSB Kara,Hava,Deniz Kuvetleri 2020 Yılı Sözleşmeli Er Temini İlanı

2020 Yılı Sözleşmeli Er Alımı

2020 Yılı Sözleşmeli Er alımları ile ilgili haberimizin detaylarına yazımızdan ulaşabilirsiniz. İşte ilanın detayları;

2020 yılında yapılacak olan sözleşmeli erbaş ve ertemin faaliyetleri, Milli Savunma Bakanlığınca belirlenen 2020 yılı kontenjanları dahilinde icra edilecektir.

Ön başvurular, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden kılavuzun yayımlanmasıyla birlikte alınmaya başlanacak ve internet üzerinden Başvuru Programı Kullanma Talimatında (Ek-1) belirtilen esaslar dâhilinde başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Asıl başvurular ise, istenen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılmış olacaktır.

Başvurusu kabul edilen adayların sınavları, internette yayımlanacak tarihte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA’da veya sonradan duyuru yapılacak sınav merkezinde icra edilecektir.

Alım süresince her türlü duyuru ve bilgilendirme https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Seçim aşaması sınav tarihleri ilgili internet adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Ayrıca idarece gerekli görüldüğünde adayların belirttiği elektronik postave cep telefonuna kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirme yapılabilecektir. Adaylara,ayrıca posta ile tebligat yapılmayacaktır.

Yapılan başvurular,sadece bu kılavuz kapsamındaki temin faaliyeti için geçerli olacaktır. Bununla birlikte MSB’nin ihtiyaçları doğrultusunda başvuruların başlangıç ve bitiş tarihleri değiştirilebilecektir.

Adaylara seçim aşaması sınavları kapsamında Fiziki Yeterlilik Testi ve Mülakat yapılmakta, yazılı sınav yapılmamaktadır. g.Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların, Ek-8’de örneği bulunan Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporunu alarak seçim aşaması sınavlarına gelirken yanlarında getirmesi gerekmektedir.

Kurumumuzca tek hekim muayenesi yapılmamaktadır.

Adaylar seçim aşamalarına gelirken kendisine ait ehliyet, askeri ehliyet, diploma, sertifika, başarı belgesi, kurs belgesi vb. belgeleri yanlarında bulunduracaklardır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ